Rulman markaları

Çeşitli rulman markaları ve bu markaların ait olduğu firmalar ile ilgili bilgileri sunuyoruz. Burada yer alan firmalar ve markalar temsilidir, diğer markalar ve firmaların da ürünlerini de temin ediyoruz. Lütfen bilgi alınız.

TIMKEN Rulman

Timken rulman bearing logo

100 yılı aşkın süredir Timken, çeşitlilik arzeden endüstrilerde ve Pazar segmentlerinde değer yaratma konusuna odaklanmıştır. Timken, uzay teknolojisi, madencilik, medikal sektöründen, otomotiv sektörüne kadar her alanda çeşitli sürtünme yönetimi ve güç iletimi çözümlemeleri yaratmış ve kullanmıştır. 1899 yılında kuruluşundan beri sürekli ve istikrarlı gelişme sağlamıştır. Timkenin iş ilişkisinin merkezinde müşterilerinin problemleriyle yakından ilgilenip çözüm bulmak yer almaktadır


NSK Rulman Bearing

Timken rulman bearing logo

NSK Rulman Bearing 1916 yılında kurulmuştur ve Japonya’da ilk ball bearing üretimini yapmıştır. NSK Ltd. 1914 yılında kurulmuş olan Nippon Seiko Limited Ortak firmasının işini devralmakla 1916 yılında kurulmuş bir firmadır.
NSK ticari hayatına Osaki-machi, Ebara-Gun, Tokyo da Japonyanın ilk rulman üreticisi olarak başlamıştır. Geçen son 90 yıllık süre içerisinde NSK’nın tarihçesi kısaca aşağıdaki gibidir;
NSK, 1916 daki kuruluşundan sonra, 1930 larda rulman sektöründe genişlemeye gitmiştir, 1940 larda savaş ertesi taleplerin karşılanmasında önemli rol oynamıştır.
NSK, 1950 yıllarında vidalı mil teknolojisini ve lineer ürünlerinin Pazar potansiyelini görmüş ve genişlemeye gitmiştir.
NSK, 1960 larda mühendislik araştırma laboratuarını kurmuştur. İğne masuralı rulmanların gelişmesi de aynı yıla rastlar. Yine aynı yılda Express trenler için eksenel rulmanları geliştirmiştir.
NSK 1916 yılında kurulmuştur ve Japonya’da ilk ball bearing üretimini yapmıştır.
NSK Ltd. 1914 yılında kurulmuş olan Nippon Seiko Limited Ortak firmasının işini devralmakla 1916 yılında kurulmuş bir firmadır.
NSK ticari hayatına Osaki-machi, Ebara-Gun, Tokyo da Japonyanın ilk rulman üreticisi olarak başlamıştır. Geçen son 90 yıllık süre içerisinde NSK’nın tarihçesi kısaca aşağıdaki gibİdir;
NSK, 1916 daki kuruluşundan sonra, 1930 larda rulman sektöründe genişlemeye gitmiştir, 1940 larda savaş ertesi taleplerin karşılanmasında önemli rol oynamıştır.
NSK, 1950 yıllarında vidalı mil teknolojisini ve lineer ürünlerinin Pazar potansiyelini görmüş ve genişlemeye gitmiştir.
NSK, 1960 larda mühendislik araştırma laboratuarını kurmuştur. İğne masuralı rulmanların gelişmesi de aynı yıla rastlar. Yine aynı yılda Express trenler için eksenel rulmanları geliştirmiştir.
NSK, 1970 lerden sonra gelişmesini artırarak NSK’ nın ilk rulman yağını geliştirmiştir. (NS7), rulman ömrünü artırmak için çalışmalar yapmış, keçeli rulman piyasasında öncü olmuştur.
1980' lerde mekatronik alanına girmişler, ısıl işlem teknolojisini kurmuşlardır.
1990 lardan bu yana da teknolojik alandaki gelişmeleri; yüksek saf çeliğin geliştirilmesi, Fujisawa Araştırma&Geliştirme Merkezinin tamamlanması, özellikle endüstriyel alanda kullanılacak HPS serisinin geliştirilmesi, dünyanın en küçük rulmanının geliştirilmesi ( iç ölçüsü: 0.6mm, dış çapı 2mm), rüzgar türbini çarkında kullanılacak silindirik makaralı rulmanların geliştirilmesi şeklinde devam etmiş ve etmektedir.
2007 yılı itibariye 67milyar Japon Yen’i sermayesi ile Rulman sektörünün öncülerindendir. NSK, Türkiye'deki rulman piyasasının taleplerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, üretim ve satış programını koordine eder ve böylece rulmancıların ihtiyacı olan rulmanları en kısa sürede temin edebilmelerini sağlar
Kendisini müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının bekası için ürün, işlem ve hizmet zinciri çerçevesinde en iyi sonuca ulaştırmaya adamıştır.
NSK marka imajı ile kuruluşundan bu yana devam eden yüksek kalite standardı, hep gelişen ticari ağ ve tecrübeli mühendislerle sağlanan teknik servis, Türkiye'deki muvaffakiyetinin en önemli nedenlerinin başında gelir.
NSK aynı zamanda RHP rulmanlarının da üreticisidir.


Fag Rulman

Timken rulman bearing logo

FAG rulman markası dahice bir fikirle 1883 yılında Friedrich Fischer’in tasarımıyla Schweinfurt, Almanya’da başladı. 1883 yılında Friedrich Fischer ilk bilye grinding makinasını Schweinfurt, Almanyada dizayn etti. Böylelikle tane bilyeler öğütülerek yuvarlak hale getirildi. Bu icat kesinlikle tüm rulman endüstrisinde kuruluşunda söz sahibi olmuştur. Bu nedenle FAG, rulman endüstrisinde öncü olarak bilenen bir markadır. Bugün FAG, makine üretimi, otomotiv sektörü, havacılık ve uzay sanayi gibi uygulama alanlarında lider marka olarak yerini almıştır. Schaeffler Grubun FAG markasının birçok ülkede çeşitli firmaları, bağlı kuruluşları ve satış acenteleri mevcuttur.

FAG BearingFAG Rulman Türkiye'de etkinliklerini 40 yılı aşkın bir zamandan beri devam ettirmektedir.FAG marka imajı ile kuruluşundan bu yana devam eden yüksek kalite standardı, hep gelişen ticari ağ ve tecrübeli mühendislerle sağlanan teknik servis, Türkiye'deki muvaffakiyetinin en önemli nedenlerinin başında gelir.

INA nın tamamlayıcı ürün gruplarıyla FAG rulman sektöründe en fazla çeşidi barındıran marka olarak hayata geçmiştir. FAG’ın bilyeli rulmanları, masuralı rulmanları, birçok dizaynda hem Standard hem de özel olarak birçok çeşit ve ölçüde üretilmektedir. Ina ile beraber FAG sonsuz hizmet, destek, bakım ve montaj sistemleriyle dünyada lider konuma gelmiştir.


JTEKT

Timken rulman bearing logo

Koyo Seiko Co, Ltd ve Toyoda Machine Works, Ltd 1 Ocak 2006 tarihinde birleştirilmiş JTEKT Şirketi olarak yeni bir başlangıç yapmıştır.
Otomotiv sektörünün merkezinde kurulmuş olan firma olarak JTEKT daha fazla güven sağlama ve toplumun beklentilerini analiz ederek daha iyi hizmet sunma konusunda teknolojiden yararlanarak otomotiv rulmanları ve makine imalatı üzerinde yoğunlaşmıştır.
Merkezi Osaka, Japonyada bulunan fabrika dış çapı 7 metreyi bulan süper büyük rulmanlardan, iç çapı 1 mm den küçük minyatür rulmanlarına kadar geniş bir ürün gamına sahiptir.